Perfekcyjne brwi? Microblading!

Nie da się nie zauważyć, że perfekcyjne brwi są jednym z najważniejszych aspektów udanego makijażu twarzy. Ich odpowiednie podkreślenie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale również na naszą pewność siebie. Akcentują one piękno oczu i uwydatniają mimikę twarzy. Nic więc dziwnego, że kobiety próbują coraz to nowszych metod pozwalających na cieszenie się idealnie podkreślonymi, ale również naturalnymi brwiami przy każdej okazji. My wypróbowałyśmy już niemal wszystkie metody i zdecydowanie wygrał Microblading!

Microblading. Co to?

Na pewno Microblading to odpowiedź na wszystkie problemy związane z codziennym makijażem brwi i jego niewielką trwałością. Która kobieta lubi, kiedy w upalne lub ulewne dni nasze namalowane rano brwi zaczynają spływać? Oczywiście żadna! Ale każda pani marzy o perfekcyjnych brwiach odpornych na pory roku, pory dnia i wszelkie niezaplanowane sytuacje…

Microblading to jedna z najnowszych, najmodniejszych i najbardziej precyzyjnych metod pozwalających na uzyskanie trwałego makijażu brwi, który wygląda ekstremalnie naturalnie. Polega on na nacinaniu wierzchniej warstwy skóry, (oczywiście po uprzednim znieczuleniu tego miejsca), specjalnie przystosowanym do tego zabiegu mikroostrzem a następnie wprowadzaniu w te miejsca pigmentu. Nacięcia mają kształt naturalnych włosków, dzięki czemu po zabiegu i zagojeniu są one niemal nie do odróżnienia od naszych własnych brwi. Precyzyjność zabiegu pozwala również na poprawę kształtu i wyrazistości brwi, uzupełnieniu ubytków, zamaskowaniu blizn. Jest on całkowicie bezpieczny i polecany nawet dla osób, które w wyniku choroby straciły brwi. Niektórzy mogą mylić Microblading z makijażem permanentnym wykonywanym metodą maszynową, jednak jest to zupełnie inny zabieg, który nie ingeruje tak bardzo w strukturę skóry, jak ma to miejsce w przypadku tatuowania brwi. Jego efekty utrzymują się do 2 lat, i są to lata bez frustracji związanych z nierozstrzygniętym dylematem czy kształt i kolor brwi jest już na tyle odpowiedni, że mogę pokazać się ludziom. Dzięki Microbladingowi oczy zyskają niezwykłą oprawę, która podkreśli naturalne piękno każdej kobiety.

Zabieg. Czy jest się czego bać?

Z całą pewnością decydując się na zabieg Microblading nie ma się czego bać, pomimo, że nacinanie skóry może brzmieć groźnie. Zabieg wykonywany jest w powierzchniowym znieczuleniu, przed zabiegiem będziesz wiedziała jaki kształt będą miały twoje brwi. Ważne jest jednak, aby wybrać miejsce polecane, z dobrymi opiniami i perfekcyjnie wykonanymi wcześniej zabiegami. Osoba specjalizująca się w kreowaniu naszych brwi za pomocą Microbladingu nazywana jest linergistką.

Przed zabiegiem wraz z linergistką klientka ustala jaki kształt brwi będzie dla niej najbardziej zadowalający, czy pasuje on do kształtu twarzy i oczu oraz ogólnej urody. Następnie wybierane są pigmenty, które będą wprowadzane podczas zabiegu, a są one dostosowane do karnacji oraz koloru włosów. Jak już wspominaliśmy, dobrze dobrany kształt brwi stworzy idealną oprawę oka i podkreśli spojrzenie. Dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem linergistka wykonała rysunek brwi na twarzy klientki. Jest on wykonywany w oparciu o kilka zasad pozwalających na zachowanie symetrii i stworzenie idealnego kształtu dopasowanego do rysów twarzy klientki. Warto zwrócić uwagę, że każda z nas jest inna, ma inny kształt twarzy, oczu, nosa, inną fryzurę i kolor włosów – więc wybór brwi „takie jak u koleżanki” jest bardzo złym rozwiązaniem. Po wybraniu kolorów oraz dokładnym rozrysowaniu szkicu na twarzy klientki, linergistka wprowadza w wierzchnią warstwę skóry barwnik, kreując pojedynczy włosek. Zabieg wykonywany jest ręcznie za pomocą mikroostrza, które składa się z 7-9, a nawet 14 igiełek kolejno ułożonych, oraz pióra. Oczekiwane efekty są widoczne po około 2 tygodniach od zabiegu. Po 30 dniach od wykonania Microbladingu warto wykonać zabieg uzupełniający. Dzięki niej możemy wzmocnić kolor lub zagęścić brwi.

Microblading. Efekty?

Efekty po zabiegu są zachwycające! Pojedyncze wyrysowane włoski wyglądają niezwykle naturalnie, ale jednocześnie tworzą wyrazistą oprawę dla oczu i podkreślają spojrzenie. Brwi nie rozmazują się, nie spływają przy upale lub deszczu, a przede wszystkim są perfekcyjnie równe!

Microblading pozwala cieszyć się pięknymi brwiami przez całą dobę i w każdej nawet najbardziej zaskakującej sytuacji. Przede wszystkich wyzbywamy się obaw związanych z naszą codzienną aktywnością. Kształt i kolor brwi pozostanie nienaruszony podczas uprawiania sportu, kilku godzin pracy, czy popołudniowego relaksu na basenie lub w saunie. Czasochłonny, poranny makijaż brwi przechodzi już w zapomnienie, wyzbywamy się również dylematów związanych z ich kształtem czy kolorem. Odpowiednio wykonany zabieg Microbladingu sprawi, że będziemy zachwycać spojrzeniem, a nasze naturalne piękno zostanie subtelnie podkreślone.

Obserwuj mnie

© 2020 Katarzyna von Engel