Katarzyna von Engel stylistka brwi,

którą pokochały gwiazdy

Stylistyka brwi to w obecnych czasach temat, którym żyje makijażowy świat. Brwi stały się jednym z najważniejszych elementów codziennego makeupu, a modę tą wylansowały polskie i światowe gwiazdy. Na pierwszych stronach gazet można zobaczyć kobiety, które posiadają idealnie podkreślone brwi, o symetrycznym kształcie i zniewalająco naturalnym kolorze. Jednak nie jest to zasługa perfekcyjnego, wielogodzinnego makijażu, który trzeba wykonywać codziennie, a Katarzyny Von Engel – linergistki i stylistki brwi, która wykonuje nowoczesny zabieg makijażu permanentnego brwi metodą Microblading.

Microblading

Microblading to zabieg dla wszystkich, który pozwala cieszyć się naturalnymi, wyraźnymi, symetrycznymi i pięknymi brwiami przez wiele miesięcy. Polega on na kreowaniu brwi za pomocą specjalnego mikroostrza, którym nacinana jest wierzchnia warstwa skóry. Zabieg robiony jest w powierzchniowym znieczuleniu, dzięki czemu nie czujemy podczas jego wykonywania dużego dyskomfortu.

Po stworzeniu nacięć, będących imitacją naszych naturalnych włosków, wprowadzany jest pod skórę pigment. Linergistka dobiera kształt brwi do naturalnych rysów twarzy, a ich kolor do karnacji oraz koloru włosów. Microblading pozwala na wypełnienie brwi, nadanie im perfekcyjnego kształtu, zniwelowanie asymetrii, uzupełnienie braków czy zatuszowanie blizn. Co najważniejsze może być również wykonywany u osób, które w wyniku choroby straciły brwi. Przede wszystkim Microblading zapewnia, że w każdej chwili nasze brwi będą wyglądały jak wystylizowane makijażem – jednak bez rozmazywania się i spływania nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Niezwykle ważne jest, aby decydując się na tego typu zabieg wybrać profesjonalistkę i renomowany salon. Wynika to przede wszystkim z naszego bezpieczeństwa, i nie należy rozpatrywać tego tylko w kwestii ceny. Microblading ingeruje w nasz organizm, stąd należy zwrócić szczególną uwagę na czystość salonu, podejście stylistki do zabiegu, sterylizację narzędzi oraz na opinie wcześniejszych klientek. Sam zabieg wykonywany przez profesjonalistkę składa się z kilku etapów. Zaczynamy od analizy twarzy i wysłuchania oczekiwań klientki. Następnie na twarzy rozrysowywany jest kształt brwi, zgodnie z zasadami symetrii i według naturalnych rysów twarzy. Dopiero kolejne etapy to pigmentacja, czyli nacięcie mikroostrzem pojedynczych włosków i wprowadzanie do nich pigmentów. Tak wystylizowane brwi zostaną z nami przez okres około 2 lat, więc warto skorzystać z doświadczenia renomowanego miejsca.

Katarzyna von Engel

linergistka

Katarzyna von Engel jest linergistką, właścicielką salonu beauty w Warszawie, która za pomocą Microbladingu zmienia kobiece oblicza. Zajmuje się stylizacją brwi i makijażem permanentnym brwi metodą piórkową. Od lat szkoli się u najlepszych w tej branży na świecie, między innymi u wice mistrzyni świata. Sama o swojej pracy mówi jak o pasji, o hobby, które pozwala na spełnienie marzeń jej klientek. Za najważniejsze w swojej pracy uważa satysfakcję, jaką dają jej uśmiechnięte i zadowolone kobiety opuszczające jej salon oraz precyzję, dzięki której stała się mistrzynią w swojej branży. O swoich zdolnościach sama mówi niechętnie, a jej prawdziwą reklamą jest grono polskich gwiazd, które z chęcią odwiedzają jej salon. Do tego grona można zaliczyć chociażby: Darię Ładochę – blogerkę kulinarną i osobowość telewizyjną, Olgę Borys – aktorkę filmową i teatralną, Joannę Klimas – projektantkę mody, Natalię Klimas – aktorkę, Malwinę Kopron i Joannę Fiodorow – utytułowane lekkoatletki i wielu innych.

Dlaczego brwi?

Brwi są jednym z najważniejszych elementów ludzkiej twarzy stanowiąc oprawę oczu. Dzięki nim możemy lepiej wyrażać emocje, a nasze spojrzenie staje się niezwykle głębokie. To właśnie za sprawą brwi widać czy nasza twarz jest symetryczna, a jak udowodnili naukowcy to właśnie symetria świadczy o naszej atrakcyjności. W ostatnich czasach zaniedbane dotąd brwi stały się jednym z głównych zagadnień poruszanych przez makijażystki. Coraz większą uwagę poświęca się ich stylizacji, a nawet stały się one narzędziem do pokazywania obecnych trendów. Ważne jest, aby brwi były idealnie wystylizowane, ale również naturalne i zdrowo wyglądające. Dzięki Microbladingowi będziesz mogła się nimi cieszyć każdego dnia, bez ryzyka, że coś może się nie udać w codziennym makijażu. Największą zaletą stylizacji wykonywanych przez Katarzynę von Engel jest nie tylko doświadczenie, ale przede wszystkim stawianie na naturalność i indywidualne podejście do każdej klientki.

Obserwuj mnie

© 2020 Katarzyna von Engel