Najnowsze trendy

w stylizacji brwi

Stylizacja brwi to jeden z najgorętszych tematów w świecie kosmetycznym w ostatnich latach. Po promowaniu cienkich kresek pełniących funkcję brwi, powróciły grube i wyraźne brwi, które w niewiarygodny sposób podkreślają piękno oczu i wyostrzają rysy twarzy. Sprawcą tego zamieszania jest przede wszystkim jedna z najpopularniejszych na świecie celebrytek Kylie Jenner – założycielka marki Kylie Cosmetics, która wypromowała w mediach społecznościowych modę na idealnie podkreślone, wyraźne brwi. Pozostaje jednak pytanie jakie brwi nosić, aby być na czasie?

Glamour

Brwi w stylistyce glamour to jeden z najciekawszych obecnie trendów. Charakteryzuje się on przede wszystkim idealnie dopracowaną linią brwi, ułożonymi gładko włoskami oraz całkowitą symetrią. Oczy dzięki takiej stylizacji stają się niezwykle wyraziste. Brwi w stylu glamour są jednak propozycją przede wszystkim na specjalne wyjścia, trudno wyobrazić sobie tak elegancki look w codziennych stylizacjach, jednak zależy to jedynie od naszych indywidualnych upodobań. Promują je między innymi siostry Kardashian oraz domy mody takie jak Dior czy Chanel.

Super Natural

Super naturalne brwi wróciły do łask: gęste, delikatnie ujarzmione, a przede wszystkim w naturalnym kolorze. Tego typu stylizacja podkreśli Twoje modne oblicze, doda Ci pewności siebie i sprawi, że brwi wyeksponują Twoje naturalne piękno. Brwi mają tutaj sprawiać wrażenie naturalnych, lekko potarganych wiatrem, ale w rzeczywistości są skrupulatnie ułożone. Najważniejszy okazuje się kolor oraz ułożenie włosków zgodne z kształtem naszych łuków brwiowych. Niezaprzeczalnie jest to stylizacja idealna na co dzień i na wielkie wyjścia, w której będziesz czuła się pięknie i kobieco. W świecie mody naturalny wygląd brwi promowany jest między innymi przez Dolce&Gabbana czy Balmain.

Bushy

Bushy Brow to najmocniejszy i najważniejszy trend w stylizacji brwi w tym sezonie. Przede wszystkim mają być one grube, ciemne i potargane. Nieład w tej stylizacji jest jednak kontrolowany i stworzenie takiej stylizacji wymaga profesjonalnych umiejętności. Jednym ze sposobów, aby stworzyć bushy brow w domowych warunkach jest odżywianie swoich brwi, dzięki czemu staną się one gęstsze, jednak jest to niezwykle czasochłonne. Trend na potargane brwi promowany jest przede wszystkim wśród gwiazd Instagrama. Jednymi z najpopularniejszych gwiazd zachwalających Bushy Brow jest Cara Delevingne oraz top modelka Scarlett Costello, która mimo młodego wieku znalazła się już między innymi na okładce amerykańskiego Vouge`a oraz na pokazach Marca Jacobsa czy Richarda Quinn.

Brwi jak z wybiegu!

idealne

Moda na idealnie wystylizowane brwi nie mija już od kilku sezonów. Ale co zrobić jeśli matka natura nie obdarzyła nas idealnym wyglądem, marzą nam się brwi jak z pokazów mody, a makijaż nie jest naszą mocną stroną? Na ratunek w takich sytuacjach przychodzi Microblading czyli piórkowe uzupełnianie brwi. Zabieg ten przypomina nieco tatuowanie, jednak jest on zdecydowanie mniej inwazyjny. Polega on na nacinaniu wierzchniej warstwy skóry specjalnym mikroostrzem, a następnie wprowadzeniu pigmentów kolorystycznych. Największą zaletą zabiegu jest fakt, że po zagojeniu „dorysowane” brwi są praktycznie nie do odróżnienia od naszych naturalnych włosków. Zabieg taki wykonuje linergistka czyli stylistka brwi, która dobiera ich kształt i kolor do oczekiwań klientki, koloru karnacji i włosów, naturalnych rysów oraz w zgodzie z symetrią twarzy. Efekty Microbladingu utrzymują się przez okres około dwóch lat. Przez ten czas możemy cieszyć się idealnie wystylizowanymi brwiami, wykonanymi zgodnie z obowiązującym trendem na naturalność. Dzięki Microbladingowi nie trzeba malować i stylizować brwi każdego ranka, a dodatkowo zyskujemy pewność, że wyglądamy świetnie w każdej sytuacji. Jeśli marzą Ci się brwi rodem ze światowych wybiegów, to zdecydowanie jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Obserwuj mnie

© 2020 Katarzyna von Engel